Сезонна робота у Німеччині
В першу чергу це робота у весняно-літній період в рослинницьких господарствах по збору полуниці та інших ягід протягом двох-трьох місяців. Програма сезонної роботи не потребує значних фінансових витрат та не має надто складних вимог, тому є доступною і рекомендована для широкого кола учасників. Зокрема, знання іноземної мови не потрібно, а варітість послуг компанії складає близько 200 євро. Поїхавши на сезонну роботу до Німеччини, Ви познайомитесь з культурою та побутом місцевого населення, заробите гарні кошти та здобудете дорогоцінний досвід, який може стати Вам у пригоді в майбутньому!
Умови
Статус працівника: сезонний робітник.
Галузі розміщення: збір полуниці, овочеві та фруктові ферми, підприємства по переробці с-г продукції;
Термін роботи: від 2 до 3 місяців
Обов’язки робітника: в залежності від типу ферми.
Збір полуниці: збирання полуниці.
Ововчеві та фруктові ферми ( робота як у теплицях так і на відкритому грунті ): збір овочів ( капуста, огірки, помідори, гарбузів, тютюну тощо ) і фруктів ( яблука, черешні, сливи, вишні ), їх перевезення, мийка, пакування, підготовка грунту.
Квіти: як правило робота у теплицях та у «пекхаузах»: підв’язування, підживлення, зрізання квітів, їх удобрення, перевезення, пакування, тощо.
Проживання: працівникам надається житло, обладнане усім необхідним для тимчасового проживання ( кімнати по 2 - 4 особи, спільна кухня, ванна кімната / душ). Якщо житло знаходиться на певній відстані від місця роботи / магазину, працедавець забезпечує робітників транспортом.
Заробітна плата та соціальний захист: cезонний працівник має право на безкоштовне медичне обслуговування та невідкладну медичну допомогу. Однак наявність додаткового полісу страхування оформленого в Україні для роботи за кордоном є обов'язковою!
Заробіток на сезонних роботах багато в чому залежить від урожаю та погодних умов. Заробітна плата на тій самі фермі в різні роки може відрізнятися у два рази!
Збір полуниці: оплата від виробітку ( 40 - 80 центів за 1 кг полуниці в залежності від стану полів та величини полуниці ).
Інші типи ферм: від виробітку або почасова: 12,41 євро за годину ( до вирахування податку ). При почасовій оплаті роботодавці на більшості ферм встановлюють норми виробітку, обов'язкові до виконання!
Податок, як правило, складає 5 - 6 відсотків. Якщо ставка податку вища, його можна повернути на початку наступного року. Зверніться до менеджера Ріал Стаф, якщо Вам потрібна буде допомога з поверненням податків після роботи в Німеччині.
Мінімальна зарплата працівника за 1 місяць роботи після всіх витрат: 1700 євро.
Середня заробітна плата за 1 місяць після усіх витрат: 2000 євро.
Приблизні місячні витрати працівника під час перебування в Німеччині:
- плата за житло: 250 - 280 євро
- харчування : 200 євро
- податок: 150 - 200 євро
- разом : 600 - 680 євро
Термін оформлення
Переважна більшість сезонних робіт розпочинається весною або на початку літа. Враховуючи масовість набору робітників та необхідність певного часу на отримання дозволу на роботу, набір кандидатів починається восени і може тривати практично до кінця квітня наступного року. Ми наполегливо рекомендуємо подавати заявку для участі у цій програмі якомога раніше, в ідеалі - до 1 січня року, в якому Ви плануєте працювати в Німеччині. Це надасть Вам можливість вибору вакансій, а також послуги компанії як правило дешевші для тих, хто оформляється в зазначений термін.
Очікування дозволу для сезонної роботи від німецької біржі праці після подачі документів до цієї установи роботодавцем в середньому триває від 2 до 8 тижнів.
Вартість програми
- послуги «RealStaff» - 150 євро
- вартість пакету документів для отримання дозволу на роботу від німецької біржі праці ( ZAV ) - 200 євро
- вартість проїзду до місця роботи - 100 - 200 євро
- страховий поліс - 20 - 30 євро
- загальні витрати на програму «під ключ»: приблизно 470 - 580 євро
Вимоги до кандидатів
- мотивація і готовність інтенсивно виконувати сільськогосподарські роботи
- наявність гарного здоров'я, фізичного і психологічного стану
- вік : 18 - 34 років
- бажано: володіння розмовною англійською або німецькою мовами на мінімальному, необхідному для спілкування, рівні
- наявність попереднього досвіду та практичної роботи в сільському господарстві ( вітається, але не є обов`язковим )
- здатність водити авто та трактор, наявність посвідчення водія ( не є обов'язковою вимогою )
- наявність необхідної суми коштів до початку оформлення на програму.