- плата за житло: 300 - 350 євро
- харчування : 300 - 350 євро
- податок: 500 - 600 євро
- разом : 1100 - 1300 євро
- послуги «RealStaff» - 300 - 600 євро
- вартість проїзду до місця роботи - 200 - 300 євро
- візовий платіж до Міграційної служби Норвегії - 650 євро ( 6500 крон )
- загальні витрати на програму «під ключ»: приблизно 1150 - 1450 євро
Вартість послуг «RealStaff» можна сплатити із заробітної плати, оформивши для цього позику.
- мотивація і готовність інтенсивно виконувати сільськогосподарські роботи
- наявність гарного здоров'я, фізичного і психологічного стану
- вік : 20 - 45 років
- володіння розмовною англійською мовою на мінімальному необхідному рівні (кандидат проходить співбесіду з співробітником Ріал Стаф)
- наявність попереднього досвіду та практичної роботи в сільському господарстві ( є обов`язковою умовою для більшості вакансій )
- наявність посвідчення водія, можливість водити трактор з причепом та виконувати польові роботи, ( як правило, є обов'язковим для роботи на тваринницьких фермах )
- наявність необхідної суми коштів до початку оформлення на програму.
Корисно знати
Сезонні роботи в Норвегії
Ми пропонуємо сезонну роботу в Норвегії в першу чергу на рослинницьких фермах. Певна кількість роботи наявна на фермах по вирощуванню худоби ( молочні ферми та господарства змішаного типу ). Для можливості працевлаштування у якості сезонного працівника, громадянам України необхідно отримати сезонну робочу візу з максимальним можливим строком у шість місяців. Працевлаштування у даній галузі для українців можливе також у статусі колективного прихистку. Слід зазначити, що за правилами Міграційної служби Норвегії (UDI ), виконання сезонних робіт не вимагає відповідної кваліфікації та спеціалізованої освіти, і тому сезонний працівник не може розраховувати на продовження дозволу на перебування в Норвегії після закінчення строку дії сезонної візи та отримання ПМЖ в майбутньому. Законодавчо встановлені норми оплати праці сезонних працівників є нижчими від тих, які передбачені для досвідчених працівників ( з довготривалою робочою візою ). Однак, кількість робочих годин під час сезону набагато більша, і тому заробітна плата сезонного працівника з розрахунку за один місяць зазвичай є більшою ніж у робітника, працюючого на довготривалому контракті.
Умови
Статус працівника: сезонний робітник
Галузі розміщення:
Рослинництво: овочеві, полуничні, фруктові та квіткові підприємства;
Тваринництво: молочні ферми та господарства змішаного типу.
Термін роботи: від 4 до 6 місяців
Обов’язки робітника: в залежності від типу ферми.
Рослинництво: робота як у теплицях так і на відкритому грунті : збирання полуниці, овочів ( капуста, огірки, помідори, цибуля, зелень тощо ) і фруктів ( яблука, черешні, сливи, вишні ), їх перевезення, мийка, пакування, підготовка грунту.
Квіти: як правило робота у теплицях та у «пекхаузах»: підв’язування, підживлення, зрізання квітів, їх удобрення, перевезення, пакування, тощо.
Тваринництво: догляд за худобою, доїння корів, годівля, вигін вівць на пасовища, майстрування електричних огорож, польові роботи на тракторі ( оранка, дискування, культивація ) інші дрібні роботи на фермі.
Проживання: працівникам надається житло, обладнане усім необхідним для тимчасового проживання ( індивідуальні кімнати або по 2 - 3 особи в одній, спільна кухня, ванна кімната / душ). Якщо житло знаходиться на певній відстані від місця роботи / магазину, працедавець забезпечує робітників транспортом.
Заробітна плата та соціальний захист: cезонний працівник має право на безкоштовне медичне обслуговування та невідкладну медичну допомогу. Заробіток на сезонних роботах залежить від урожаю та погодних умов.
Погодинна оплата - перших 2 місяці - 145 крон ( 13,5 євро ) за годину, в подальшому - 150,00 крон ( приблизно 14 євро ) за годину. При почасовій оплаті роботодавці можуть встановлювати норми виробітку, обов'язкові до виконання!
На збиранні полуниці можлива оплата від виробітку, що гарантує працівнику більші заробітки у порівнянні із погодинною оплатою.
Податок із заробітної плати, як правило, складає 25 відсотків. Якщо ставка податку вища, його можна повернути, заповнивши відповідну форму в податковій при від'їзді додому.
Мінімальна зарплата працівника за 1 місяць роботи після всіх витрат: 1300 євро.
Середня заробітна плата за 1 місяць після усіх витрат: 1500 євро.
Приблизні місячні витрати працівника під час перебування в Норвегії:
Термін оформлення
Переважна більшість сезонних робіт розпочинається весною або на початку літа. Враховуючи необхідність певного часу на отримання дозволу на роботу від Міграційної служби Норвегії ( UDI ), набір кандидатів починається з кінця осені і може тривати практично до кінця травня наступного року. Ми наполегливо рекомендуємо подавати заявку для участі у цій програмі якомога раніше, в ідеалі - до 1 січня року, в якому Ви плануєте працювати в Норвегіі. Це надасть Вам можливість вибору вакансій і гарантуватиме місце в одного з наших роботодавців.
Очікування дозволу від UDI для сезонних працівників після подачі документів до цієї установи в середньому триває від 3 до 6 тижнів.
Особи, які мають статус тимчасового прихистку в Норвегії, можуть розпочинати роботу без отримання додаткових дозволів.
Вартість програми
Вимоги до кандидатів
Отримавши сезонну візу в Норвегії, працівник може подати заявку і отримати дозвіл на роботу у якості досвідченого праціника, не залишаючи Норвегію. Для цього йому необхідно подати відповідну заявку до найближчого поліцейського відділку за два місяці до закінчення дії його сезонної візи.
Робітник може вибирати одну із двох систем оподаткування своєї заробітної плати:
- сталу ставку 25 відсотків
- прогресивну шкалу ( чим більша заробітна плата, тим вища ставка податку).
Оподаткування за прогресивною шкалою передбачає можливість повернення частини сплачених податків після закінчення роботи. Система сталої ставки такої можливості не надає.
Зазвичай, працівнику, у якого є певна кількість понадурочних робочих годин, а отже він отримує значно вищу заробітну плату від мінімальної, вигідно вибирати сталу ставку. За умови мінімальної заробтіної плати, краще обирати прогресивну шкалу.
Вибір тої чи іншої системи оподаткування відбувається із узгодженням із роботодавцем в перший місяць роботи.